Bu yıl Van'da ikincisi gerçekleşecek olan yöresel ürünler ve hediyelik eşya fuarı 4 Ekim'de kapılarını açacak ve 13 Ekim'e kadar devam edecek.

Fuarda Türkiye'nin 81 ilinden gelecek olan yöresel ürünler Van halkı ile buluşacak. 04-13 EKİM 2019 tarihleri arasın da VAN ORGANİZE SANAYİ BÖLGESİ FUAR VE KONGRE MERKEZİN de gerçekleşecek olan fuarda Ege zeytin yağından , Afyon sucuğuna , Maraş baharatlarından , Hatay künefesine , İsparta gül ürünlerinden , Beypazarı unlu mamullerine 81 ilden yöresel ürünleri bu fuar da bulabilirsiniz.

Fuara gelmek için fuar alanına Kazım Karabekir Caddesi Şişli Öğretmenevi önünden ve beş yol mevki Halk Eğitim Merkezi önünde ücretsiz servisler kalkacaktır. 

Van Yöresel Ürünler Fuarı
Yöresel Ürünler Fuarı Van'da

80 İlden Kültür Elçileri Tekrar Van'da

Mart 2019 da ilki düzenlenen ANATOLİA GURME FEST ORGANİZASYONUN ' da toplam katılımcı sayısı 90' idi 04-13 EKİM 2019' da ikincisi düzenlenecek olan fuar da katılımcı firma sayısı 130' a çıktı. Katılımcı firmaların sayılarının artmasının sebebi ilk organizasyon da gelen firmaların memnuniyetlerinin çok artması ve buna bağlı olarak da kendi illerin de Van fuarı ile ilgili olumlu ve güzel görüşlerini beyan etmeleri oldu.

Katılımcı her firma birer kültür elçisi gibi kendi illerin de VAN'ın marka değerini yükseltecek anlatımlar da bulundular. 

Mini Sirk Kadrosunu Genişletti

ANATOLİA GURME FEST ORGANİZASYONU içerisin de hafta sonları ücretsiz mini sirk organizasyonu da gerçekleşmektedir. Mart ayın da gerçekleşen organizasyon da 3 gösteri sanatçısı yer almıştı. Bu sene 04 -13 Ekim 2019 tarihleri arasın da VAN ORGANİZE SANAYİ BÖLGESİ FUAR VE KONGRE MERKEZİN de gerçekleşecek olan etkinlik de 7 farklı gösteri sanatçısı inanılmaz şovlar yapacak bu etkinlikte de yine girişler ücretsiz olacaktır.

Yöresel Ürünler Fuarı
Yöresel Ürünler Van'da Buluşuyor

Sirk gösterilerinin olacağı günler ise 05 Ekim cumartesi 06 Ekim pazar 12 Ekim cumartesi ve 13 Ekim pazar olarak planlandı seans sayıları ise yoğun ilgiden dolayı her gün 3'den 4'e çıkartıldı.

Tüm girişlerin ücretsiz olduğu fuarda Van halkını ve bölge illerden gelecek olan ziyaretçileri organizatörler fuar alanına davet ediyorlar.

Editör: Nihat Işık