Vanspor FK'dan Zonguldak Maçı Sonrası Yaşanan 'Silah Çekme' Olayı İle İlgili Açıklama

Vanspor FK, Zonguldak Kömürspor maçı sonrası çıkan 'Silah Çekeme' olayına ilişkin kamuoyunu bilgilendirmek amacıyla açıklama yaptı.

TFF 2.Ligin 6'ıncı haftasında Zonguldak Kömürspor'u ağırlayan Vanspor, rahat geçmeyi beklediği maçta galibiyeti son dakikalarda aldı. Maç boyunca taraftarın beklediği gol 90+6'da Furkan Saki'den geldi. 

Saha İçindeki Gerginlik Soyunma Odasına Taşındı

Gol sonrası Vanspor FK'nun galibiyet golünü kutlayan futbolcular bir anda Zonguldak Kömürsporlu kaleciyle tartışmaya başladı.

Söz dalaşı ile başlayan gerginlik hem futbolcuların hem de teknik heyetin dahil olduğu bir karışıklığa dönüştü.

Saha içinde gerginlik sürerken yedek kulübesinde de tartışmalar yaşandı. 

HANOĞLU AÇIKLAMA YAPTI

Soyunma odasına girdiği ve futbolcuları darp ettiği yönündeki iddialar üzerine Vanspor FK, Genel Sekreter Gökhan Hanoğlu imzasıyla bir açıklama yayımlandı. 

Açıklamada şu ifadelere yer verildi:

"Bugün evimizde misafir ettiğimiz Zonguldak Kömürspor maçının ardından yaşanan talihsiz ve üzücü olayların ardından, özellikle nifak tohumları ekmeye çalışan birkaç sosyal medya ve Basın organlarının yapmış ve yayınlamış oldukları asılsız haberler sonrası açıklama yapmak elzem olmuştur.

Özellikle kulüp başkanımızın soyunma odasına silahlı baskın yaptığı yazılmış olması, gerek biz yönetimimizi gerekse camiamızı derinden üzmüştür. Bizler örf ve adetlerimiz gereği misafirperverliğiyle bilinen, bunu kendisine şiyar edinen bir millet ve camiayız.

Evimizde misafir ettiğimiz tüm kulüp başkanları başta olmak üzere;  teknik kadroları ve futbolcu kardeşlerimiz çok iyi bilir ki, gerek maç öncesi misafir edip, gerekse maç sonrası gelenek haline getirdiğimiz;
karşı takımın soyunma odasına girip, camiamız adına skor ne olursa olsun tebrik edip, varsa bir eksiğimiz-hatamız diye helallik isteriz.

CAMİAMIZI KARALAYANLARI KINIYIORUZ

Bugünkü karşılaşma sonrası, önceki sezon takımımızda oynayan, bizlere emek veren, futbolcu kardeşimiz Nuri Terliksiz’in  tribünleri kışkırtmak adına hareket çekmesi, ağza alınmayacak küfürler etmesinin akabinde; birçok olaya sebebiyet vermiştir.

Yaşanan bu talihsiz olayın ardından Kulüp Başkanımızın adeta gelenek haline getirdiği “misafir takım soyunma odasına gidip hem tebrik edip, hem yaşanan talihsiz olaylarla ilgili istişare niyeti” ne yazık ki suistimal edilmiştir.

Bahse konu asılsız haberlerde geçen darp olayı ve silahlı baskın asla yaşanmamıştır. 

Bu durumun aksine misafir takımımız kalecisi Egemen Yaylı’nın maç esnasında aldığı darbelerden dolayı, rahatsızlanmış ve hastaneye götürülmüştür haberinin ardından kulüp başkanımız ve yönetim kurulu üyelerimiz hastaneye intikal etmiş,  tedavisinin hızlandırılması amaçlı hastane yönetimi ile görüşmüş ve tedavi süreci boyuncada kendisine eşlik etmişlerdir.

Gerek kulüp Başkanımıza atfen yapılan bilinçli yalan yanlış haberler, gerekse de camiamızın karalamaya çalışılmasını esefle kınıyoruz.

GEREKLİ HUKUKİ SÜREÇ BAŞLATILACAKTIR

Bu asılsız ve mesnetsiz haberleri yapanlarla ilgili bizatihi hukuksal adımları atacağımızı bildirir, Güzel ülkemizin, kalender kulüplerinden olan, Zonguldak Kömürspor ile kardeşliğimizin baki olduğunu bildirir, yaşanan talihsiz olaylarla ilgili üzüntümüzü paylaştığımızı ifade etmek isteriz.

Bizler camia olarak sonuç ne olursa olsun, memleketimizde ağırladığımız her camiaya misafir gözüyle bakıp, emanet diyede bilenlerdeniz.

Bu minvalde Zonguldak Kömürspor camiasını saygıyla selamlıyor, Ligde başarılar diliyoruz."

Editör: Nihat Işık