Van'ın 2023 EN'leri Belli Oldu! İşte O İsimler...

Van’da faaliyetlerini sürdüren ZEOR Medya bünyesinde yer alan Van Ekonomist Dergisi tarafından ilki 2013 yılında gerçekleştirilen Van’ın Enleri belli oldu.

Van’ın Enleri’nde Van’ın 2023 yılı en başarılı isimleri de belli oldu.

İşte o kategoriler ve ödülleri alan isimler...

Bu yıl 9'ucusunu düzenlenen ve birçok alanda yılın en başarılı isimlerinin belirlendiği ödül töreni büyük bir katılım ile gerçekleşti.

Zeki Yiğit ve Orhan Olgun’un sahibi olduğu ZEOR’un ödül töreninde 12 ayrı kategoride 12 isme ödüller verildi. İşte o kategoriler ve ödülleri alan isimler:

Yılın En Başarılı Spor İnsanı ödülü:

Vücut Geliştirme Fitness sporcusu Halil İbrahim Biçer

HALİL İBRAHİN BİÇER KİMDİR?

5 yıldır vücut geliştirme sporuyla uğraşan Vanlı sporcu Halil İbrahim Biçer, İspanya'nın Santa Susanna kentinde yapılan uluslararası Vücut Geliştirme Fitness Dünya Şampiyonasında katıldığı uluslararası yarışmada üçüncü olarak Van'ın adını dünyaya duyurdu.

Yılın En Başarılı STK’sı:

Umutlu Yarınlar Derneği

Umutlu Yarınlar Derneği Kimdir?

Umutlu Yarınlar Derneği, Van'da gerçekleştirdiği sosyal sorumluluk projeleriyle dikkat çeken bir sivil toplum örgütüdür. Dernek, eğitimden sağlığa, yardıma muhtaç bireylere destek sağlamaktan kültürel etkinliklere kadar geniş bir yelpazede faaliyet göstermektedir.

Bu ödül kategorisinde yer alan diğer sivil toplum örgütleri ise şu şekildedir:

Beşir Derneği

Gökkuşağı Eğitim Kültür Ve Yardımlaşma Derneği

Kızılay Van

Türkiye Yeşilay Cemiyeti Van Şubesi

Umut Kervanı Vakfı

Van Aşçılar Ve Pastacılar Derneği

Van Şefkat Eli

VAYAB

VİŞAD

Her biri kendi alanında değerli çalışmalara imza atmış bu sivil toplum örgütleri, Van’ın sosyal kalkınmasına katkı sağlamak adına önemli roller üstlenmişlerdir. 'Van’ın Enleri' ödül töreni, bu örgütleri ve çalışmalarını öne çıkararak topluma ilham kaynağı olmayı amaçlamaktadır.

[ads1

Yılın En Başarılı Doktoru:

Özel Akdamar Hastanesi Kadın Hastalıkları alanında çalışan Op. Dr. Şakir Aydoğdu

OP. DR. ŞAKİR AYDOĞDU KİMDİR?

Şakir Aydoğdu ilkokulu ilk 2 yıl Gaziler ilkokulunda sonrasında da Arif Eminoğlu ilkokulunda devam ederek bitirdi.

Orta öğretimi ve liseyi Fevzi Çakmak Lisesi’nde tamamlayarak Erciyes Üniversitesi Tıp Fakültesi'ni kazandı.

Hazırlıkla beraber 7 yıl tıp eğitiminden sonra Kayseri Felahiye Entegre İlçe devlet Hastanesinde 2 buçuk sene acil ve poliklinik hizmeti sonrası 2 yıl Sağlık gurup Başkanlığı ve Başhekimlik Görevlerinde bulundu.

Sonrasında 1 yıl Hakkari' de 2. Dağ ve Komando Tabur Komutanlığında askerliği yaptıktan sonra memurluktan istifa edip özele geçti. 4 yıl Özel Tekden Hastanesinde Acil polikliniğinde bulunduktan sonra TUS sınavını kazanarak KSÜ Kadın Hastalıkları ve Doğum Kliniğinde asistan hekim olarak halen çalışmakta.

Yılın En Başarılı Sendika Başkanı:

Diyanet-Sen Van Şube Başkanı Nurullah Arvas

Van’ın Ekonomisine katkı sağlayan En Başarılı Kuruluş:

MPLUS Çağrı Merkezi

MPLUS TÜRKİYE HAKKINDA

Türkiye’nin en büyük bağımsız dış kaynak sağlayıcılarından biri olan Mplus Türkiye, ilk olarak 2000 yılında CMC Türkiye adıyla İstanbul’da kuruldu. Ocak 2020’de, Avrupa’nın en hızlı büyüyen BPO, Teknoloji ve Danışmanlık şirketler grubu Mplus’ın en büyük üyesi olarak yerini alan şirket, CMC Türkiye’den gelen 23 yıllık tecrübesi ve grubun global deneyiminden güç alarak tüm paydaşlarına çağın ötesinde bir müşteri deneyimi sunmaktadır.

Mplus Türkiye, günden güne büyüyen BPO alanının BPTO dönüşümüne öncülük ederek, bankacılık, finans, lojistik, telekomünikasyon, tüketici elektroniği, enerji, otomotiv, e-ticaret gibi pek çok farklı sektörden global müşterilerine; 360° çok kanallı iletişim ve insan odaklı bir müşteri deneyimi için kendi geliştirdiği yenilikçi entegre çözümlerinin yanı sıra başarılı iş dönüşümlerini sağlayacak bütünsel danışmanlık hizmetleri de sunmaktadır.  Türkiye ve Avrupa’daki 49 lokasyonda, 57 ülkeden 300’den fazla kuruma yaklaşık 13.000 çalışanı ile 33 dilde hizmet veren Mplus Group’un Türkiye kadrosunda 8.000’in üzerinde kişi görev yapmaktadır.

Merkezi İstanbul’da bulunan Mplus Türkiye; Bayburt, İzmir, Malatya, Rize, Şanlıurfa ve Van ofislerinden 80’den fazla şirkete, 10’dan fazla dilde verdiği destekle iş ortaklarının verimliliğini arttırmaktadır. Mplus Akademi’de verdiği eğitimlerle tarafından verilen eğitimler ile sürekli büyüyen kadrosunun çağın gereksinimlerine uygun olarak bütün Mplus çalışanlarımızın gelişimini desteklenmektedir.Kendi AR-GE merkezinde en son teknolojilerle geliştirdiği CRM ve Yapay Zekâ Tabanlı Robotik Süreç Otomasyonu (RPA) uygulamaları ile müşterilerinin ihtiyaçlarına özel çözümleri, 7/24 kesintisiz teknik destek hizmeti ile geliştirmekte olan Mplus, Türkiye’den Avrupa’ya teknolojik çözümler de ihraç etmektedir.

Yılın En Başarılı Özel Eğitim ve Öğretim Kursu:

Atak Çaba

Atak Çaba Dershanesi  Hakkında

Atak Çaba Dershanesi, Van'da uzun yıllardır eğitim sektöründe faaliyet gösteren köklü bir kurumdur. Kaliteli eğitim anlayışı, deneyimli kadrosu ve öğrencilere sunduğu etkili eğitim programları ile bilinmektedir.

Yılın En Başarılı Çıkış Yapan İsmi:

Civil Çocuk Mağazası Reyon Müdürü Bülent Karatekin

BÜLENT KARATEKİN KİMDİR?

28 Ocak 1987 Van merkez doğumlu. Eğitim ve öğrenimi Van'da tamamladı. Evli bir kız çocuk babası. Uzun bir süre tekstil sektöründe satış temsilcisi olarak çalıştı.

2018-2019 yılları arasında Van ili İpekyolu ilçemizde vekil imam - hatiplik görevinde bulundu. Yapmış olduğu hizmetler yerel basına yansıyıp ilçemiz müftülük sayfasına haber edildi.

Van Civil çocuk mağazasında 4 yıldır şef olarak çalışmaktadır. Bu süreçte önemli deneyimler kazandı. Bunun dışında ilimizde faaliyet gösteren bazı STK'lerde de aktif olarak görevine devam etmektedir. Vatansever Gençler Genel Başkan Yardımcısı, AFAD destek gönüllüsü, Yeşilay saha gönüllüsü, Kızılay gönüllüsü, TÜGVA İpekyolu teşkilat üyesi, Van Tüketiciler Birliği üyesi.

Yılın En Başarılı Şair/Yazar Ödülü:

Sevgi Gülmez

Sevgi Gülmez Kimdir?

Sevgi Gülmez, edebiyat dünyasına değerli eserleri ve sanatsal katkılarıyla bilinen bir şair yazardır. Kültür zenginliğine katkı sağlayan eserleriyle tanınan Gülmez, Van’ın kültür ve edebiyat alanında önemli bir isim olarak öne çıkıyor.

Bu ödülle birlikte, başarılı kariyerine bir yenisini ekleyerek, Van’ın kültürel mirasına katkı sağlamış oldu.

Yılın En Başarılı Eğitim Kurumu:

Hürriyet Eğitim Kurumları

Yılın En Başarılı Özel Sektör Yöneticisi:

Mektebim Koleji Müdürü Hamit Özgökçe

[ads1

Yılın En Başarılı Genç Girişimcisi:

Sağlık Bilimleri Üniversitesi Eğitim ve Araştırma Hastanesi’nde Pratisyen Hekim olarak görev yapan Dr. Fatih Ekinci

Fatih Ekinci Kimdir?

Fatih Ekinci, Sağlık Bilimleri Üniversitesi Eğitim ve Araştırma Hastanesi'nde pratisyen hekim olarak görev yapıyor.

Aktif şekilde çalışmalarını sürdüren Ekinci; sosyal medya, yerel gazeteler ve ulusal yayınlarda sağlık alanında yazılar yazarak programlara katılıp adından oldukça sık söz ettiriyor.

Yılın En Başarılı Kurum Amiri:

Van İpekyolu Belediye Başkan Yardımcısı İbrahim Yaşin

Ömür Boyu Başarı Ödülü:

Vanspor FK Yönetim Kurulu Başkanı Feyat Kıyak'a verildi

Editör: Nihat Işık