Van'daki 'Kutlu Doğum' Etkinliğinin Yeri, Tarihi ve Programı Belli Oldu!

Peygamber Sevdalıları Vakfı tarafından,  Van’da düzenlenecek "Cihad Önderi Hazreti Muhammed" temalı 'Kutlu Doğum' etkinliğinin; yeri, tarihi ve program akışı belli oldu...

Peygamber Sevdalıları Vakfı, gelenekselleşen Mevlid-i Nebi etkinliklerine başlıyor. Van’da 4 yıllık aranın ardından tekrar düzenlenecek programla ‘Kutlu Doğum’ coşkusu yaşanacak. 21 Nisan Pazar günü düzenlenecek etkinliğin duyusunu yapan Peygamber Sevdalıları Van İl Koordinatör Yardımcısı Ahmet Faruk Çevik, tüm Van halkını davet etti.

Pazar günü saat 13.00'da Sıhke Caddesi HZ. Ömer Cami yanında düzenlenecek programda, Kur’an-ı Kerim tilaveti, Mevlid-i Şerif, konuşmalar, ilahi-ezgiler ve dua yer alacak.

“Cihad Önderi Hazreti Muhammed”

Peygamber sevdalıları Vakfı olarak, her yıl nisan ayında Resul-i Ekrem Sallallahuı Aleyhivesellemi anma ve anlamak amacıyla birçok merkezde Mevlid-i Nebi etkinlikleri düzenlediklerini ancak pandemi gibi nedenlerle 4 yıldır ara verildiğini anımsatan Ahmet Faruk Çevik,  "Değerli Peygamber Sevdalısı Halkımız! Bir nisan ayına daha Efendimizin dünyaya viladeti ile birlikte rahmet ikilimine girmiş bulunmaktayız.

Nisan ayı gelince; ortam huzurlu bir atmosfere girer, efendimizin doğumu ile bir vuslat iklimi yaşanır. Bizler de Peygamber Sevdalıları olarak; geleneksel hale getirdiğimiz Mevlid-i Nebi'nin heyecan ve coşkusunu yaşıyoruz. Bu yıl da nisan ayında yine birçok farklı merkezde Mevlid-i Nebi etkinlikleri yapılacaktır.

Bu yıl yapacağımız Mevlid-i Nebi etkinliği, Gazze'de yaşanan soykırım, katliam ve hüznün gölgesinde yapılmaktadır. Mevcut durum bize, Hazreti Muhammed'i anlamaya ne kadar da muhtaç olduğumuzu bir kez daha hatırlatmaktadır.

İçinde bulunmuş olduğumuz bu soykırım, katliam ve acı feryatların bitmesi, kurtuluş ve selamete ermesinin, ümmetin birlik ve beraberliğinin ancak Resulü Ekrem Aleyhisselatu vesselam'ı anlamak, onun sireti ile sünnetini okumak ve yaşamakla mümkün olacak. Bu vesileyle bu yılki Mevlid-i Nebi etkinliğimizin teması 'Cihad Önderi Hazreti Muhammed' olarak belirlenmiştir." şeklinde konuştu.

“TÜM VANLILARI PAZAR GÜNÜ ALANA BEKLİYORUZ”

Van halkını Peygamber sevdasını haykırmaya çağıran Çevik, "Halkımız peygamberine her zaman teveccüh göstermiş ve meydanları doldurmuştur. Peygamber sevdası çağları ve mekanı aşan bir sevdadır. Mevlid-i Nebi etkinliğinin bahar havasında kutlanması; eş, dost ve akrabaların davet edilmesi ve aynı zamanda etkinlik gününe kadar resul-i Ekrem Aleyhissalatu vesselam'a salavatı şerife getirilmesiyle halkımız yine sevdasını gösterecektir.

Bu kapsamda 21 Nisan pazar günü saat 13.00'da Sıhke Caddesi HZ. Ömer Cami yanında etkinliğimizi yapmayı planlıyoruz.

Siz değerli Peygamber Sevdalısı halkımızı da bu vesileyle, bu rahmet ikliminde, Efendimiz Muhammed Aleyhisselatu Vesselam'ı anma ve ona olan bağlılığımızı gösterme adına yapılacak olan etkinliğe davet ediyoruz." ifadelerini kullandı.

Van Kutlu Dogum 1

Editör: Nihat Işık