Van'da Teknoloji Trendleri ve Dijital Yolculuk Semineri

İpekyolu Belediyesi, Van’ı bilişim ve dijitale taşıma yolculuğunda Türkiye Bilişim Derneği ile birlikte “Teknoloji Trendler ve Van’ın Dijital Yolculuğu” adlı seminer düzenlemektedir.

15 Ocak Salı günü saat 14.00-17.00 aralığında sürecek seminerde Ankara ve İstanbul’dan bilişim ve dijital konularda uzmanlar konuşacaklar. Van’ın genç nüfusu ile yakın coğrafyanın “Bilişim Üssü” olma projesi, gençlerin bilişimi ve dijital teknolojileri kullanarak iş bulmaları, girişimci olmaları yönünde neler yapılabileceği konuşulacağı seminerde Van özelinde nelerin yapılabileceği konuşulacak.

İpekyolu Belediyesi ve Türkiye Bilişim Derneğinin ortaklaşa hazırladıkları Doğu Anadolu Kalkınma Ajansı (DAKA)’nın destekledi “Dijital İpekyolu Atölyesi “Geleceği Kodlayan 65 Vanlı” projesi, ülkemizde dünyada çocukların eğitimine nasıl bir oluşturacağı konuşulacak.

Seminerin Hedef Kitlesi: Kamu ve özel sektör yöneticileri, çalışanlar, işinde teknoloji ve interneti kullanmak isteyenler, üniversite öğrencileri, akademisyenler, bilişim ve fen öğretmenleri, insan kaynakları yöneticileri, kurumların ar-ge – strateji – iş geliştirme çalışanları, satış ve pazarlama uzmanları, vb.

İpekyolu Belediyesi ve Türkiye Bilişim Derneği Van Şubesi İşbirliğiyle

15 Ocak 2019 Saat 14.00-17.00, İpekyolu Belediyesi Konferans Salonu

14.00-14.30 Açılış Konuşmaları

14.30-15.30 İlker Tabak- 31. Dönem TBD Başkanı ve 32. Dönem Onur Kurulu Üyesi, Hacettepe Mezunları Derneği Başkanı  (Skype)

 • Türkiye’nin Dijital Gündemi Nedir ve Sizin Gündeminiz Ne Olmalıdır?
  • Yakın Coğrafyanın Bilişim Üssü: Van
  • İstihdam ve girişimcilik fırsatları

M. Yalçın Parmaksız, Beyazperde.com Genel Müdürü, Bahçeşehir Üniversitesi Öğretim Görevlisi, Google Analytics Kitabı Yazarı (Skype)

 • Ticareti Yeniden Düşünmek ve Internetten Müşteri Bulmak
  • Google İşinizde Etkin Kullanmak ve Kariyer Fırsatları

15. 30- 17.00 Levent Karadağ, Geleceği Kodlayan 65 Vanlı Proje Koordinatörü, Dijital Stratejist

 • Teknolojide Yeni Trendler ve Dünya Çocukları Geleceğe Nasıl Hazırlıyor?
  • Van’dan Dünyaya Örnek Proje “Geleceği Kodlayan 65 Vanlı”
  • Van Özelinde Bilişim ile Girişimcilik ve İstihdam Politikaları
  • TBD Van Şubesi 2019 Stratejileri

Kimler Katılmalı

: Kamu ve özel sektör yöneticileri, çalışanlar, işinde teknoloji ve interneti kullanmak isteyenler, üniversite öğrencileri, akademisyenler, bilişim ve fen öğretmenleri, insan kaynakları yöneticileri, kurumların ar-ge – strateji – iş geliştirme çalışanları, satış ve pazarlama uzmanları.

Sitemizdeki diğer etkinlikler için TIKLAYINIZ

Editör: Nihat Işık