Van İpekyolu Belediyesinin Sokağa Çıkma Kısıtlamasında devam ettirdiği Mahalle Konserleri bu hafta sonu da Cevdet Paşa Mahallesi ve İki Nisan Caddesinde devam etti...

BAHARDAN KALMA GÜNLERDE SOKAK KONSERLERİ COŞKUYLA DEVAM EDİYOR

Van’ın merkez İpekyolu Belediyesi, korona virüs (Covid-19) tedbirleri nedeniyle uygulanan sokağa çıkma kısıtlamasından dolayı hafta sonlarını evlerinde geçiren vatandaşlara ‘Mini Sokak Konseri’ etkinliği ile moral vermeye devam ediyor.

İpekyolu Belediyesine bağlı Kültür ve Sosyal İşler Müdürlüğü, hafta sonu sokağa çıkma kısıtlamaları sebebiyle evlerinde kalan ilçe sakinlerinin keyifli vakit geçirmesi için müzik sistemli araçlarla cadde ve sokaklarda her hafta sonu mini konser düzenliyor.

Vanlı müzisyenlerden oluşan grup, bu hafta da Cevdet Paşa Mahallesi ile İki Nisan Caddesi’nde müzik dinletisi gerçekleştirirdi. Şubat ayı olmasına rağmen bahardan kalma günlerin yaşandığı kentte Türkçe, Kürtçe hareketli şarkıların seslendirildiği konsere mahalle halkı da ellerindeki mendillerle balkonlara, pencerelere çıkarak halaylarla, alkışlarla eşlik ederken bazı vatandaşlar da belediyenin sosyal medya hesaplarından istek parça talebinde bulundu.

Müzik grubu da bu istek parçaları seslendirdi. Birçok kişi ise ellerindeki cep telefonuyla eğlenceli anları dakikalarca kaydetti. Mini konserde yetkililer tarafından sık sık “Evde Kal” ve “Sosyal Mesafe” çağrısı da yapıldı.

#Vanİpekyolu #KarantinaKonserleri #Müzikoterapi

Editör: Nihat Işık