Van YYÜ tarafından bu yıl 3. sü düzenlenecek olan Uluslararası Batı Asya Turizm Araştırmaları Kongresi için hazırlıklar tamamlandı.

Kongrenin düzenleme kurulu başkanı Prof. Dr. Faruk Alaeddinoğlu konuya ilişkin şu çağrıyı yaptı;

Değerli Bilim İnsanları
Bilim insanı, tecrübelerinden çok şey öğrenir ve sürekli yeni çözüm arayışında bulunur. Ancak zaman zaman başarısız sonuçlar alsa da modern ekonomik düşüncelerin esiri olmaz. Aksine sosyal ilişkilerin çoğaltılmasına, doğal çevrenin korunmasına, etkin paydaş katılımına, kendi kendini düzeltmeye, cinsiyet eşitliğine, sürdürülebilir kalkınmaya ve nihayetinde Dünyayı daha yaşanabilir bir yer yapmak için insani kalkınmışlığa hizmet eder. Zaman zaman da özgürleşmeye, zorlayıcılıktan kurtulmaya, spontane’lige ve yönelişe ihtiyaç duyar...

Van Turizm Kongeresi
Van YYÜ'den Uluslararasi Turizm Kongresi


Üçüncüsünü düzenleyeceğimiz Uluslararası Batı Asya Turizm Araştırmaları Kongresi bu amaçlara hizmet etmek için gerçekleştirilen bir organizasyondur.
Van Yüzüncü Yıl Üniversitesi ev sahipliğinde 26 - 29 Eylül 2019 tarihleri arasında düzenlenecek olan, "III. Uluslararası Batı Asya Turizm Araştırmaları Kongresi"(IWACT’19) Düzenleme Kurulu adına, turizme gönül vermiş ve her düzeyde katkı sunan bilim insanlarımızı bilginin paylaşılarak çoğaltıldığı bilim şölenine davet etmekten onur duyarım. 

Van'daki diğer etkinlikler için TIKLAYINIZ

Editör: Nihat Işık