Van Merkezi de Sel Vurdu!

Günlerdir devam eden sağanak yağışın sel felaketine neden olduğu Van'ın ilçelerinden sonra Van Merkez de de sel meydana geldi.

Özellikle Van Merkez İpekyolu İlçesi Bostaniçi TOKİ'lerde etkili olan sağanak yağışların sel felaketine dönüştüğü bölgede hasar tespit çalışmaları başladı.

Konuya ilişkin yapılan basın açıklamasında;

İpekyolu Kaymakamı ve Belediye Başkan V. Sinan Aslan’ın talimatları ile Bostaniçi ve Karpuzalan Mahallelerinde yaşanan sele anında müdahale eden Belediye ekipleri, sel felaketinin neden olacağı zararları en aza indirebilmek için yoğun bir çalışma yürütüyor. Gün içerisinde başlayan ve kısa sürede etkisini arttıran yağış Van’ın İpekyolu ilçesinde sele neden oldu. Van Büyükşehir Belediyesi ekipleri ile koordineli bir şekilde sele müdahale eden İpekyolu Belediyesi ekipleri, yaşanabilecek olası büyük olayları önleme çalışması yapıyor.

Çevre ve Şehircilik Bakan Yardımcısı Hasan Suver, Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreteri Mehmet Fatih Çelikel ile İpekyolu Kaymakamı ve Belediye Başkan V. Sinan Aslan sel bölgesinde incelemelerde bulundu. İpekyolu Belediyesi olarak tam kadro sahada sele müdahale ettiklerini belirten Belediye Başkan V. Sinan Aslan;

“Öncelikle hepimize geçmiş olsun. Son zamanlarda yaşanan olumsuz hava koşullarından maalesef ilçemiz Merkez Bostaniçi ve kırsal Kavuncu Mahallelerimizde selin etkisini görmüş olduk. İpekyolu Belediyemiz, Kaymakamlığımız ve Valiliğimizin tüm ekipleri şuan tüm sorumluluğuyla beraber bu sıkıntıları bertaraf etmek için çalışıyor.

Bir tane deremizdeki taşkın nedeniyle, Bostaniçi Toplum Merkezimiz Spor salonunda sıkıntı sayılmayacak bir durum söz konusu, ancak hemen aşağıda TOKİ yerleşimi bulunuyor. Orada bazı evlerimizin bodrumuna çamur ve selin girdiğini arkadaşlarımızla müşahede ettik. Onunla alakalı olarak da şuan tespit çalışmalarımız devam ediyor. Vatandaşlarımız rahat olsun. Biz şuan dere yatağını genişletip hemen kaya tahkimatıyla beraber inşallah bundan sonraki olumsuz durumları bertaraf etmek için gereğini yapıyoruz.

Şükürler olsun ki anında müdahale ettik. Bir sıkıntı veya problem olursa da kriz masası oluşturduk, vatandaşlarımız bizlere 7/24 ulaşabilirler. Belediye olarak tüm olanaklarımızla buradayız. Şuan Çevre ve Şehircilik Bakan Yardımcımız da olay yerine geliyor. Bu vesileyle ben sizlere de teşekkür ediyorum, anında buraya geldiniz ve vatandaşlarımızı aydınlatmamızı sağladığınız için emeği geçen arkadaşlara teşekkür ediyoruz." dedi.

Belediye Başkan Yardımcıları ve Birim Müdürlerinin de bulunduğu bölgede, İpekyolu Belediyesi Çevre Koruma ve Kontrol Müdürlüğü ile Fen İşleri Müdürlüğü ekipleri, toplamda 200 personel ve 75 araç ile sel bölgesinde çalışmalarına devam ediyor.

#VanHaber #SonDakika #Sel Felaketi

Diğer Güncel Haberler İçin TIKLAYINIZ

Editör: Nihat Işık