Unutulmaz Vanlılarla Unutulmaz Bir Van Oturma Gecesi

Kadri, Kayhan ve Yener Türkmenoğlu kardeşlerin daveti ile geçmişte esnaflık yapmış veya farklı kademelerde bürokrat olarak çalışmış, Van'ın önemli isimleri Van Oturma Gecesinde bir araya gelip hasret giderdi.

Vangölü TV ekranlarında yayınlanan Gazeteci Ziya Türk’ün hazırlayıp sunduğu Gündemdekiler Programı’na konuk olan Van’ın canlı hafızası olan çınarlar, hatıralarını anlattı.

Yemekten sonra Van Oturma Gecesi Ekibinin müzikleri eşliğinde kahve sohbeti yapan Van’ın çınarları; Kadri Türkmenoğlu, Kayhan Türkmenoğlu, Yener Türkmenoğlu, Turgut Yergil, Mustafa Herkül, Şeref Koç, Şeref Şahin, Orhan Gür, Cengiz Çaldağ, Ezgül Akar, Cuma Elban, Alattin Onat, Sabahattin Çağda, Cemil Perihanoğlu, Şahin Türkmenoğlu, Mustafa Ezberci, Seyfettin Demirkan, Ömer Kırca, Fetullah Gültepe, Nebi Önay, Ömer Türkmenoğlu hatıralarını Vangölü TV mikrofonlarına anlattı.

Van Oturma Gecesi Ekibinin müzik şölenine; Berber Seyfettin Demirkan Van Türküleri, Şair/Yazar Ümit Kayaçelebi şiirleri, Herkül Lakaplı Mustafa Hepkul tadına doyum olmaz sohbeti ile eşlik etti.

#vanhalkkültürü #eskivanlılar #vanoturmagecesi

Editör: Nihat Işık