Tuşba Belediyesinin Ücretsiz ‘Yaz Okulları’ Kayıtları Başladı

Van'ın Tuşba Belediyesi, çocukların kişisel gelişiminde yeni ufuklar açarak eğitim hayatlarına katkı sağlamak amacıyla 16 branşta açacağı 'yaz okulları' kayıtları başladı.


Belediyenin ‘Tuşba’da eğitim, kültür ve sanat dolu bir yaz sizi bekliyor’ sloganı ile açacağı resim, gitar, piyano, bağlama, erbane, keman, halk oyunları, satranç, futbol, voleybol, basketbol, masa tenisi, bilgisayar, İngilizce, ney ve Kur’anı Kerim kurslarının Tuşba Toplum Yaşam Merkezinde verileceği belirtildi.

YAZ KURSLARI BU YIL DOLU DOLU GEÇECEK


5 ila 18 yaş grubu öğrencilerin yararlanacağı ve kayıtların başladığı ifade edilen yaz okullarının yaklaşık 3 ay süreceği kaydedildi.

Geleceğin teminatı çocukların en iyi şekilde yetişmelerine katkıda bulunmak için her yıl yaz okulu kurslarını açtıklarını ifade eden Tuşba Belediye Başkanı Salih Akman, çocukların sosyal ve kültürel gelişimlerine katkıda bulunmak, özgüvenlerini artırarak kişisel gelişimlerini desteklemeyi hedeflediklerini söyledi.

Başkan Akman, sosyal belediyeciliğin gereklerinden biri olarak açtıkları yaz kurslarının bu yıl daha dolu dolu geçeceğini dile getirdi.


Çocukların hem fiziksel hem de manevi gelişimlerine katkı sağlayacak olan tüm kursların tamamen ücretsiz olduğunu da söyleyen Başkan Akman, “Eğitimin her alanında olmayı kendimize temel bir görev olarak görüyoruz. Bu manada geleceğimizin teminatı olan çocuklarımızın milli ve manevi yönden gelişimlerine katkı sağlamayı çok önemsiyoruz. Yaz etkinliklerimiz eğlendirerek öğrendirme esasına dayalıdır.

Çocuklarımız hem yaz tatilini verimli geçirecekler hem de sosyal ve kültürel faaliyetlerle tatilin tadını doyasıya yaşayacaklar.

Tamamı ücretsiz olan kurslarımıza çocuklarımızı bekliyoruz” dedi.

KAYIT ADRESİ NEREDE?


Tuşba Belediyesinin açacağı yaz okullarına katılmak isteyen çocukların;
Nüfus cüzdanı fotokopisi ile birlikte velileri (anne, baba veya 18 yaşının tamamlamış, abla veya abi) nezaretinde,

Kalecik TOKİ’de bulunan Tuşba Toplum Yaşam Merkezine bizzat gelerek başvurmaları gerektiği bildirildi.

Editör: Nihat Işık