Her mevsim ayrı bir güzelliğe bürünen Dünyanın ikinci Türkiye'nin ise en büyük krater gölü olan Nemrut Dağı Kalderası her mevsim ayrı bir güzelliğe bürünüyor.

Nemrut Krater Gölü, Van Gölü havzasının batısında, Bitlis'in Tatvan, Ahlat ve Güroymak ilçeleri arasında yer alıyor. Avrupalı Seçkin Destinasyonlar Projesi (EDEN) kapsamında 'Mükemmeliyet Ödülü' alan 2 bin 250 rakımlı göl, özellikle sonbahar manzarasıyla ziyaretçilerini hayran bırakıyor.

Uzun sürecek olan kış mevsimi öncesi son ziyaretçilerini ağırlayan Nemrut Kalderası'nda sonbaharla birlikte ağaçların yaprakları ve doğa tamamen altın sarısına bürünüyor.

Bitlis'te bulunan doğa gezginleri ve fotoğrafçılar 4 saatlik yürüyüşün ardından Nemrut Dağı zirvesine çıkıp Nemrut Dağı ve içinde bulunan krater göllerinin doyumsuz sonbahar manzarasını izleyin fotoğraflıyor.

Bizler de bu eşsiz güzelliği, AA'nın Usta foto Muhabiri Ahmet Okur'un fotoğrafları, Mehmet Emin Kara'nın Drone Çekimleri ve Jehrmar'ın muhteşem müziğiyle harmanlayıp sizin beğeninize sunuyoruz.

Editör: Nihat Işık