Diyarbakırlı Ramazan Hoca öldürüldü!

Diyarbakır'da Ulu Camii’de İslam'ı vatandaşlara anlatarak Diyarbakır’ın sembol ismi haline gelen Ramazan Hoca (Ramazan  Böçkün) İstanbul’da kimliği belirsiz kişilerce bıçaklanarak öldürüldü.

Sosyal Medyada gündem olan Diyarbakır Ulu Camii avlusu müdavimlerinde nam-ı diğer Ramazan Hoca olan Ramazan  Böçkün’in 8 aydan bu yana yaşadığı İstanbul’da öldürüldüğü öğrenildi. Diyarbakır’da halk arasında “Ramazan Hoca” diye bilinen Ramazan  Böçkün, Çevresinden 'deli' damgası yiyen Filozof Ramazan, hiç kimseyi umursamadan yıllar boyunca islamı anlatmaya devam etti.

Edinilen bilgiye göre, bıçaklama olayı bugün İstanbul’da yaşandı. Sosyal Medyada gündem olan Diyarbakır Ulu Camii avlusu müdavimlerinde nam-ı diğer Ramazan Hoca olan Ramazan Pişkin’in, kimliği belirsiz kişi ya da kişiler tarafından bıçaklanarak öldürüldüğü öğrenildi.

Diyarbakırlı Ramazan Hoca Öldürüldü

İslam'a Dair Anattıklarıyla Sembol Oldu

Küçük yaşlardan itibaren araştırıp öğrendiği bilgileri Ulu Cami’de vatandaşlara anlatmaya başlayan Filozof Ramazan, adeta Diyarbakır'ın sembol isimlerinden biri haline geldi. Sosyal medyada anlattıklarıyla tıklanma rekorları kıran Ramazan Hoca ile ilgili üzen bir gelişme yaşandı.

Bıçaklanan Ramazan Hoca Hayatını Kaybetti

Ramazan Hoca lakaplı Ramazan Hoca'nın, kimliği belirsiz kişilerce bıçaklanarak öldürüldüğü öğrenildi. Bıçaklı saldırı olayına ilişkin ayrıntılar henüz netleşmezken Ramazan Hoca'nın vefat haberi, sevenlerini yasa boğdu.

Ramazan Hoca Kimdir?

Diyarbakır’ın sevilen simalarından olan ‘Ramazan Hoca’ Ramazan Böçkün akıl sağlığı yerinde olmadığı gerekçesiyle Elazığ Fetih Sekin Şehir Hastanesi Psikiyatri Bölümünde tedavi altına alındı.

Diyarbakır`da yıllardan beridir tarihi Ulu Camii`nde ücretsiz olarak hizmetlerde bulunan ve ziyaretçilere caminin tarihiyle birlikte İslam`ı anlatan Ramazan  Böçkün, tedavi altına alındı.

Diyarbakırlı 47 yaşındaki Ramazan Böçkün, kendini İslamiyet’e adamış. Küçük yaşlardan beri İslam’ı araştırıp dini kitaplar okuyan Ramazan Pişkin, bir süre sonra çevresinden “Deli” damgası yemeye başladı. Hiç kimseyi umursamayan Ramazan Böçkün, küçük yaşlardan araştırıp öğrendiği bilgileri Ulu Cami’de vatandaşlara anlatmaya başladı.

Valilik Açıkalma Yaptı

İstanbul Valiliği, olayla ilgili yaptığı açıklamada şu ifadelere yer verdi:

"Ramazan Pişkin, saat 13.50 sıralarında Cerrahpaşa Mahallesi Kocamustafapaşa Caddesi 88 numaralı adreste bulunan ve kendisinin işlettiği çay ocağında, kimliği belirsiz bir şahıs tarafından bıçaklı saldırıya uğramıştır. Göğüs bölgesinden 3 bıçak yarası alan ve 112 ekiplerince hastaneye kaldırılan Pişkin, yapılan müdahalelere rağmen hayatını kaybetmiştir. Pişkin'i öldüren şahsın kimlik tespiti ve yakalama çalışmaları devam etmektedir."

Kaynak: Şehrivan Gazetesi