81 İlin Yöresel Lezzetini Van'da Buluşturan Mutfak ve Gurme Fuarına Katılacak Ünlü Şefler Belli Oldu!

Van Mutfak Yöresel Ürünler Gurme Fuarı hazırlıkları tamamlandı. Fuar, 15-17 Eylül arasında gerçekleştirilecek.

5 Eylül Cuma günü kapılarını ziyaretçilere açacak olan fuar için davet çağrısı yapan Van TSO Başkanı Necdet Takva, “15 Eylül Cuma günü açılışını gerçekleştireceğimiz Van Mutfak Yöresel Ürünler Gurme Fuarının büyük ilgi ve alakayla sahiplenilmesi çağrısında bulunuyorum.

Van mutfağı artık gizlendiği, saklandığı yerden vitrine çıkmaya hazırlanıyor. Fuarımızın başarıyla tamamlanması için elimizden gelen her türlü çabayı sarf edeceğiz.

Vanlı hemşehrilerimizden beklentimiz fuarımıza gereken önemi göstersinler.

Van için çok kıymetli olan Van Mutfak Yöresel Ürünler Gurme Fuarının gelecek yıllarda çok büyük önem kazanacağını düşünüyorum” dedi.

Van Expo Fuar ve Kongre Merkezi'nde 15-17 Eylül tarihleri arasında gerçekleştirilecek Van Mutfak Yöresel Ürünler Gurme Fuarına Vali Ozan Balcı, Van milletvekilleri, Van TSO Başkanı Necdet Takva, il protokol üyeleri, ünlü yemek şefleri Neclan Karakaş, Sahrap Soysal, Öner Çulfaz, Diyarbakır Ticaret ve Sanayi Odası, Erzurum Ticaret Borsası, Yüksekova Ticaret ve Sanayi Odası, Bodrum Ticaret Odası, Söke Ticaret Borsası, Sivas Ticaret Borsası, Erzincan Ticaret Borsası ve çok sayıda davetlinin katılması bekleniyor.

Van Ticaret ve Sanayi Odası öncülüğünde düzenlenen Van Mutfak Yöresel Ürünler Gurme Fuarında Van'ın yöresel lezzetlerinin yanında 81 ilden yöresel lezzetler vatandaşlarla buluşturulacak.

Ünlü yemek şefleri Neclan Karakaş, Sahrap Soysal, Öner Çulfaz fuarda davetliler için sunum yapacak.

NECLA KARAKAŞ KİMDİR?

ÖNER ÇULFAZ KİMDİR?

SAHRAP SOYSAL KİMDİR?

Editör: Nihat Işık